Воскресение Христово во црквата Свети Никола во Перт

828

[:mk]На Воскресение Христово – Велигден, во црквата Свети Никола во Перт, се отслужи Света Воскресна Литургија на која многубројниот народ му заблагодари на Бога и се причести со Светите Тајни Христови.

Истиот ден на Воскресението Христово беа посетени и лицата во старскиот дом кои се причестија со Светите Тајни Христови.

Воскресна Исус од гробот како што протече и ни даде вечен живот.

Христос Воскресна! Навистина Воскресна!

photo (5) photo (6) photo (7) photo (8) photo (9) photo (10) photo (11) photo (12) photo (13) photo (14) photo (18) photo (19) photo (20) photo (21) photo (22) photo (23) photo (24)

Previous articleВоскресение Христово во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleВтор ден Велигден во манастирот Свети Наум во Роклин, Викторија