Беседи и Предавања

Исцеление во земјата Гадаринска

Беседа на Митрополитот Петар во 23-та Недела по Педесетница Во името на Отецот и Синот и Светиот Дух „Оди си од нас Господи“ (Лк. 8, 37)....

Беседа за светите браќа Кирил и Методиj

Во името на Отецот и Синот и Светиот Дух! Помнете ги вашите наставници, што ви го проповедаа Словото Божјо, и гледајќи на крајот од нивниот...