Вечерна богослужба во Црквата Св. Никола - Престон

989

На 28-ми јануари 2017 година, на денот кога се чествуваат Чесните вериги на Светиот Апостол Петар, беше одслужена вечерна богослужба во МПЦ „Св.Никола“ во Престон, на која чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-пелагониски и Администратор Австралиски и Новозеландски г-дин Петар, во сослужение е на свештенството од Викториското намесништво.

После вечерната богослужба во црковната трпезарија беше послужена трпеза на љубовта.

00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 12 13 14 15 16

Previous articleВечерна и Архиерејска Литургија во манастирот во Донибрук
Next articleАрхиерејска Литургија во Соборната црква „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Сиденхам