Цветници во црквата Света Злата Мегленска, Вереби, Мелбурн

1315

На 09 Април, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници, во црквата Света Злата Мегленска,во Вереби, Мелбурн, се богослужеше Празнична утрена и Света Златоустова Литургија.

На литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите тајни.

01 02 04 05 06

Previous articleЦветници во Соборната црква „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Сиденхам
Next articleВелики Понеделник, Литургија на Претходно Осветени Дарови во црквата Света Петка во Мил Парк