Цветници во Соборната црква „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Сиденхам

1250

На 09 Април, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица, во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше Празнична утрена и Света Златоустова Литургија.

На литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите тајни.

03 04 05 (2) 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 33 34 02

Previous articleЦветници во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleЦветници во црквата Света Злата Мегленска, Вереби, Мелбурн