Томина Недела во црквата Свети Илија во Футскрај

981

[:mk]На 23 Април, во Неделата на Атипасха – Томина Недела, кога се празнува споменот на Светите маченици Терентиј, Помпеј и останатите 40 маченици, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше Утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

IMG_1917 IMG_1919 IMG_1922 IMG_1923 IMG_1925 IMG_1926 IMG_1927 IMG_1928 IMG_1930 IMG_1931

Previous articleТомина Недела во манастирот Донибрук
Next article8 ДЕН - 65-ти број