Свети Апостол и Евангелист Марко - Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1363

На 8 Мај 2017 г., на споменот на Светиот Апостол и Евангелист Марко и на светиот Анијан, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

IMG_2209 IMG_2210 IMG_2211

Previous articleЧетврта Недела по Пасха - на Раслабениот - во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleИмај желба и Бог ќе ти даде според срцето твое