Свети Апостол и Евангелист Марко – Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1360

На 8 Мај 2017 г., на споменот на Светиот Апостол и Евангелист Марко и на светиот Анијан, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

IMG_2209 IMG_2210 IMG_2211

Previous articleЧетврта Недела по Пасха – на Раслабениот – во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleKnow your desire and God will give you according to your heart