Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

903

На 2 јуни 2017 г., кога се празнува споменот на светиот маченик Талалеј и на светиот маченик Аскалон, во црквата Свети Илија во Футскрај се отслужи Света Литургија.

На Литургијата, верниците се заблагодарија на Бога и се причестија со Светите Христови Тајни.

IMG_2378 IMG_2376 IMG_2380 IMG_2383 IMG_2384 IMG_2386 IMG_2388

 

Previous articleСедма Недела по Воскресение (На Светите Отци) во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј
Next articleСвета Божествена Литургија и Панихида за упокоените во манастирот Донибрук