Седма Недела по Воскресение (На Светите Отци) во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј

940

На 28 мај 2017 г., во Седмата недела по Воскресение, кога се празнува споменот на светите 318 богоносни отци учесници на Првиот Вселенски Собор во Никеја, кога се празнува и споменот на светиот Ахил Преспански и преподобниот Пахомиј Велики, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше Неделна утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Телото и Крвта Христови.

IMG_2572_1 IMG_2574_1 IMG_2573_1 IMG_2575_1 IMG_2577 (1)_1 IMG_2578_1 IMG_2579 (1)_1 IMG_2581_1 IMG_2582_1 IMG_2583_1

Previous articleСедма Недела по Воскресение (На Светите Отци) - Божествена Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај