Седма Недела по Воскресение (На Светите Отци) - Божествена Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн

917

На 28 мај 2017 г., во Седмата недела по Воскресение, кога се празнува споменот на светите 318 богоносни отци учесници на Првиот Вселенски Собор во Никеја, кога се празнува и споменот на преподобниот Пахомиј Велики и на светиот Ахил Преспански, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн,  се богослужеше Неделна утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Телото и Крвта Христови.

 

IMG_4141_1 IMG_4142_1 IMG_4143_1 IMG_4144_1 IMG_4145_1 IMG_4147_1 IMG_4148_1 IMG_4149_1

Previous articleСедма Недела по Воскресение (на Светите Отци) - Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн
Next articleСедма Недела по Воскресение (На Светите Отци) во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј