Седма Недела по Воскресение (на Светите Отци) - Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1041

На 28 мај 2017 г., во Седмата Недела по Воскресение, кога се празнува споменот на светите 318 богоносни отци учесници на Првиот вселенски собор во Никеја, кога се празнува и споменот на преподобниот Пахомиј Велики и на светиот Ахил Преспански, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Неделна утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верните се заблагодарија на Бога и се причестија со Телото и Крвта Христови.

 

IMG_2359 IMG_2360 IMG_2362 IMG_2365 IMG_2366 IMG_2367 IMG_2368 IMG_2369 IMG_2370

Previous articleСедма Недела по Воскресение (На Светите Отци) - Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleСедма Недела по Воскресение (На Светите Отци) - Божествена Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн