Прва Недела по Педесетница (на Сите Свети) во црквата Свети Илија во Футскрај

1274

На 11 јуни 2017 г., во Првата Недела по Педесетница, во која го славиме споменот на Сите Свети, и споменот на преподобната маченичка Теодосија и на светиот маченик Јован Солунски, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Златоустова Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите тајни.

 

IMG_2799 IMG_2800 IMG_2801 IMG_2802 IMG_2803 IMG_2804 IMG_2805 IMG_2806 IMG_2807

Previous articleДа се совладаме и смириме и ќе дојде Божјата милост
Next articleПрва Недела по Педесетница (на Сите Свети) - во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј