Прва Недела по Педесетница (на Сите Свети) - во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј

1366

На 11 јуни 2017 г., во Првата Недела по Педесетница, во која го славиме споменот на Сите Свети, и споменот на преподобната маченичка Теодосија и на светиот маченик Јован Солунски, во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Златоустова Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите тајни.

 

20170611_093124_1 20170611_093420_1 20170611_100650_1 20170611_100703_1 20170611_100743_1 20170611_100752_1 20170611_100802_1 20170611_100811_1

Previous articleПрва Недела по Педесетница (на Сите Свети) во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleЕден дар и еден плод