Пренос на мошти на Свети Атанасиј Велики - Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1561

На 15 мај 2017 г., кога се празнува споменот за пренесувањето на моштите на светиот Атанасиј Велики, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше Света Литургија.

На Литургијата, верните чеда се заблагодарија на Бога и се причестија со Христовите Тајни.

IMG_2261 IMG_2262 IMG_2264 IMG_2265 IMG_2266 IMG_2267 IMG_2268 IMG_2269 IMG_2282 IMG_2284

Previous article5 - та Недела по Пасха - на Самарјанката - во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleБог е нематеријален и во дух и вистина се почитува - Свети Тихон Задонски