5 - та Недела на Велигденскиот пост во манастирот во Донибрук

927

Во 5 – та Недела на Велигденскиот пост, посветена на преподобната Марија Египетска, во женскиот манастир Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше Неделна утрена богослужба и Света Василиева Литургија.

На богослужбата присутните ја прославија преподобната мајка Марија Египетска – агницата Христова, која е образец на покајание, и му се помолија на Христа Бога, како милостив и човекољубец да ги помилува и спаси нивните души.

IMG_01 IMG_02 IMG_03 IMG_04 (2) IMG_05 IMG_08 IMG_09 IMG_10 IMG_11 (2) IMG_11 IMG_12 IMG_13 IMG_14

Previous article5 - та Недела од Велигденскиот пост во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн
Next articleРаботна акција во пресрет на Велигден и донаторска радио програма за доизградба на црквата „Свети Никола“ во Перт