Трета Недела по Пасха, Света Божествена Литургија во црквата Свети Илија - Футскрај

1238

На 30 Април, во Третата Недела по Пасха, посветена на Жените – мироносици, кога се празнува и споменот на светиот свештеномаченик Симеон и преподобниот Акакиј, во црквата Свети Илија во Футскрај, се богослужеше Утрена и Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите Тајни.

IMG_1945 IMG_1948 IMG_1949 IMG_1952 IMG_1954 IMG_1956 IMG_1957 IMG_1960 IMG_1966 IMG_1973

Previous article8 ДЕН - 65-ти број
Next articleНов број на „Пастир“ - парохиски весник на МПЦО Свети Никола - Престон