Свети Георгиј Победоносец - Ѓурѓовден - Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1141

На 6 Мај, 2017 г., на празникот на Светиот Великомаченик Георгиј Победоносец – Ѓурѓовден, во црквата Свети Илија во Футскрај се отслужи Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

IMG_2158 IMG_2162 IMG_2163 IMG_2164 IMG_2166 IMG_2167 IMG_2168 IMG_2170 IMG_2174 IMG_2175 IMG_2178 IMG_2180

Previous articleЧетврта Недела по Пасха - на Раслабениот - во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleЧетврта Недела по Пасха - на Раслабениот - во црквата Свети Илија во Футскрај