Света Божествена Литургија во манастирот Донибрук - Втор ден Духовден

845

На 5 јуни 2017 година, на празникот посветен на Светиот Дух (втор ден Духовден), кога се празнува и споменот на светиот Михаил Синадски, преподобниот маченик Михаил и преподобната Евросинија Полоцка, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се богослужеше Утрена Богослужба и Света Златоустова Литургија.

На Литургијата, верниците се заблагодарија на Бога и се причестија со Христовите Тајни.

 

IMG_9446_1 IMG_9457_1 IMG_9465_1 IMG_9466_1

Previous articleСлегување на Светиот Дух - Педесетница во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј
Next articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај - Втор ден Духовден