Недела на Православието - во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1278

На 5 Март 2017 г., во Првата Недела од Великиот пост, во Неделата на Православието, во црквата во Свети Илија во Футскрај се отслужи Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ му се заблагодари на Бога и се причести со Христовите Тајни.

IMG_0195 IMG_0197 IMG_0201 IMG_0202 IMG_0204 IMG_0206 IMG_0208 IMG_0209 IMG_0210 IMG_0211 IMG_0212 IMG_0214 IMG_0215 IMG_0216

Previous articleСмирение полошо и од гордоста
Next articleПредавање во Пензионерската група во Kings Park, Мелбурн