Богослужби

Велигден во Футскрај

Фото галерија од Воскресение Христово - Велигден во храмот „Свети пророк Илија“ во Футскрај

Богослужби во Страсната седмица во Футскрај

Фото галерија од светите богослужби во храмот „Свети пророк Илија“ во Футскрај.

Цветници во Бризбен

На 28.04.2024 на празникот Цветници, во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Бризбен, се богослужеше Света и Божествена Литургија и верниот народ се причести...

Цветници во Ливерпул

На 28.04.2024 на празникот Цветници, во храмот „Пресвета Богородица - Пречиста“ во Ливерпул – Сиднеј, се богослужеше Света и Божествена Литургија и верниот народ...

Цветници во Престон

На 28.04.2024 на празникот Цветници, во храмот „Свети Никола“ во Престон – Мелбурн, се богослужеше Света и Божествена Литургија и верниот народ се...

Пофалба на Мајката Божја (Акатист) и Петтата Недела од Великиот Пост во Сиденхам

На 19.04.2024 година, во петокот од Петтата седмица на Великиот Пост, во Соборниот храм „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Сиденхам, се отслужи Мало Повечерие...

Акатист на Мајката Божја во Петтата недела од Великиот Пост во Футскрај

На 19 април, 2024 година, во петокот од Петтата седмица на Великиот Пост, во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај, се отслужи Мало Повечерие...