Четврта недела на Великиот пост во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

937

На 26 Март, во Четвртата недела на Велигденскиот пост, посветена на Преподобниот Јован Лествичник, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Утрена со Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите Тајни.

IMG_0738 IMG_0741 IMG_0742 IMG_0746 IMG_0749 IMG_0751 IMG_0757 IMG_0759 IMG_0760 IMG_0766 IMG_0772 IMG_0773 IMG_0775 IMG_0780 IMG_0782 IMG_0784 IMG_0786

Previous articleЧетврта недела на Великиот пост во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј
Next articleБезгрижниот го следи Христа и постојано гледа кон Небото - преподобен Јован Лествичник