Четврта недела на Великиот пост во Соборната Црква во Сиденхам, Мелбурн

925

На 26 Март, во Четвртата недела од Велигденскиот пост, посветена на Преподобниот Јован Лествичник, кога ги празнуваме и споменот на Свети Никифор, патријарх Цариградски и света маченичка Христина, во Соборната Црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, се богослужеше Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и со богобојазливост се причести со Христовите Тајни.

02 03 04 01

Previous articleБезгрижниот го следи Христа и постојано гледа кон Небото - преподобен Јован Лествичник
Next article8-ми Ден, бр. 64