6 - та Недела по Педесетница - Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1161

На 16 Јули, 2017 година, во 6 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Јакинт и на преподобниот Александар, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Tајни.

Previous articleЗавршена покривка и поставени мермерни транзени на новиот храм во Манастирот Донибрук
Next article6 - та Недела по Педесетница - Света Литургија во манастирот Донибрук