6 – та Недела по Педесетница – Света Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул

1534

На 16 Јули, 2017 година, во 6 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Јакинт и на преподобниот Александар, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Tајни.

Previous articleТhe Covering is completely finished and the Marble Windows of the New Church at the Monastery Donnybrook
Next article6 – та Недела по Педесетница – Света Литургија во манастирот Донибрук