5 - та Недела на Великиот пост во црквата Свети Никола во Престон

980

На 2 Април, 2017 г., во Петтата недела од Велигденскиот пост, посветена на Преподобна Марија Египетска, во црквата Свети Никола во Престон, се богослужеше Неделна Утрена богослужба и Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Христовите Тајни.

20170305_100726_1 20170305_100809_1 20170305_100829_1

Previous articleАкатистна служба на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон
Next article5 - та Недела на Великиот пост во црквата Свети Илија во Футскрај