20-та Недела по Педесетница - Литургија во манастирот Донибрук

1580

На 22 октомври 2017 година, во 20-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Јаков Алфеев и на светите праведни Аврам и Лот, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови тајни.

 

Previous article20-та Недела по Педесетница - Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next article8 ДЕН - 66-ти број