16 – та Недела по Педесетница – Литургија во Свети Илија – Футскрај

1679

На 24 септември 2017 година, во 16 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобната Теодора Александриски и на преподобниот Силуан Светогорец, во во црквата Свети Илија – Футскрај се богослужеше неделна утрена и Света Божествена Литургија.

Previous article16 – та Недела по Педесетница – Литургија во манастирот Донибрук
Next articleСвето Предание