16 – та Недела по Педесетница – Литургија во манастирот Донибрук

1178

На 24 септември 2017 година, во 16 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобната Теодора Александриски и на преподобниот Силуан Светогорец, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук се богослужеше неделна утрена и Света Божествена Литургија.

Previous articleРаѓање на Пресвета Богородица во Соборната црква во Сиденхам
Next article16 – та Недела по Педесетница – Литургија во Свети Илија – Футскрај