Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (37 Недела по Педесетница)

1086

На 10 февруари, 2019 година, во 37-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобните Ефрем и Исак Сирин, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleОној што љуби е победникот во духовната битка
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (37 Недела по Педесетница)