Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (37 Недела по Педесетница)

1024

На 10 февруари, 2019 година, во 37-та Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобните Ефрем и Исак Сирин, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleThe person who loves is the victor in the spiritual battle
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (37 Недела по Педесетница)