Света Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк, Мелбурн

1364

На 25 јуни 2017 г., во Третата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Онуфриј Велики, преподобниот Петар Атонски и преподобниот Тимотеј Египетски, во црквата Света Петка во Мил Парк се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста, Ливерпул, Сиднеј