Holy Divine Liturgy in the church of St. Pетка, Mill Park, Melbourne

1507

На 25 јуни 2017 г., во Третата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Онуфриј Велики, преподобниот Петар Атонски и преподобниот Тимотеј Египетски, во црквата Света Петка во Мил Парк се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleHoly Divine Liturgy in the church of St. Elijah in Fооtscray, Melbourne
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица – Пречиста, Ливерпул, Сиднеј