Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Тодорова сабота)

1367

На 24 февруари, 2018 година, во првата сабота од Великиот Пост – Тодорова сабота, кога се празнува споменот на светиот маченик Теодор Тирон, светиот Лав Римски и светиот Флавијан Цариградски, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПотребно е внатрешно очистување
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Тодорова сабота)