Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Тодорова сабота)

1352

На 24 февруари, 2018 година, во првата сабота од Великиот Пост – Тодорова сабота, кога се празнува споменот на светиот маченик Теодор Тирон, светиот Лав Римски и светиот Флавијан Цариградски, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleInternal cleansing is necessary
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Тодорова сабота)