Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1260

На 25 јуни 2017 г., во Третата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Онуфриј Велики, преподобниот Петар Атонски и преподобниот Тимотеј Египетски, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк, Мелбурн