Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Осма Недела по Педесетница)

1427

На 22 јули, 2018 година, во Осмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Панкратиј Епископ Тавроменски, во црквата Свети Илија во Футскрај , Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ, се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleGod's Story: The Good Samaritan
Next articleСпомнувај си за Христос