Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Шеста Недела по Педесетница)

1076

На 8 јули 2018 година, во Шестата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобната маченичка Февронија и преподобните Дионисиј и Дометиј, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Шеста Недела по Педесетница)
Next articleБлагодарност за незаслуженото