Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1408

На 8 Ноември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

Previous articleШто е Православието и што не е - Монах Мојсеј Светогорец
Next articleПрославен храмовиот празник во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл