Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1427

На 29 април, 2018 година, во Четвртата недела по Велигден – на Раслабениот, кога се празнува споменот на светите маченички Агатија, Хионија и Ирина и на светиот Василиј Острошки, во црквата Свети Илија во Футскрај, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleКој сака да се избави од гордоста - нека го остави незадоволството
Next articleПреголемата строгост е опасна, бидете едноставни и искрени