Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1425

На 29 април, 2018 година, во Четвртата недела по Велигден – на Раслабениот, кога се празнува споменот на светите маченички Агатија, Хионија и Ирина и на светиот Василиј Острошки, во црквата Свети Илија во Футскрај, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleThe one who wants to get rid of the pride - let him leave the dissatisfaction
Next articleExcessive rigour is dangerous, so be simple and honest