Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1523

На 2 Јули, 2017 година, во 4 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Јуда, на светиот Јован Шангајски-Санфранциски и на преподобниот Пајсиј, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

  

Previous articleНеуловено од непријателските мрежи
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј