Holy Divine Liturgy in the church of St. Elijah, Footscray

1583

На 2 Јули, 2017 година, во 4 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Јуда, на светиот Јован Шангајски-Санфранциски и на преподобниот Пајсиј, во црквата Свети Илија во Футскрај се богослужеше Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

  

Previous articleUncaught from the enemy networks
Next articleHoly Divine Liturgy in the Church of the Mother of God - Holy Virgin, Liverpool, Sydney