Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Петта Недела по Педесетница)

901

На 1 јули, 2018 година, во Петтата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Леонтиј, Ипатиј и Теодул, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСмирението е вистинско херојство
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Петта Недела по Педесетница)