Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј

1340

На 2 Јули, во 4 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Јуда, на светиот Јован Шангајски-Санфранциски и на преподобниот Пајсиј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј се богослужеше Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн
Next articleСвета Божествена Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук