Holy Divine Liturgy in the Church of the Mother of God - Holy Virgin, Liverpool, Sydney

1398

На 2 Јули, во 4 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Јуда, на светиот Јован Шангајски-Санфранциски и на преподобниот Пајсиј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј се богослужеше Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleHoly Divine Liturgy in the church of St. Elijah, Footscray
Next articleHoly Divine Liturgy in the St. Prohor Pchinski Monastery, Donnybrook