Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (11-та Недела по Педесетница)

1155

На 12 август 2018 година, во 11-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите апостоли Сила, Силван, Крискет, Епенет и Андроник, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (11-та Недела по Педесетница)
Next articleГрозје на љубовта