Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1103

На 21 јули, 2018 година, во саботата од осмата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Прокопиј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleВера и неверие
Next article69-ти број на 8 ДЕН