Света Литургија во манастирот Донибрук

1399

На 19 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот Николај Архиепископ Мирликиски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

Previous articleСо помислите не стапувајте во разговор
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај