Света Литургија во манастирот Донибрук

1619

На 19 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот Николај Архиепископ Мирликиски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

Previous articleDo not get into a conversation with your thoughts
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај